TOP reitingo sąrašas jūsų el. pašte
Turbūt daugumai iš mūsų, ketinant įsigyti naują buitinę techniką kyla klausimas – kuris iš daugelio siūlomų buitinės technikos prietaisų yra man tinkamiausias? Pabandysime trumpai apžvelgti į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis indaplovę
Dydis
Indaplovių dydį lemia jų plotis, todėl pagal savo plotį jos standartiškai skirstomos į 45 cm pločio arba dar kitaip vadinamas siauras bei 60 cm pločio. Keturių asmenų ir didesnei šeimai, jei tik yra vietos, geriau rinktis 60 cm pločio prietaisą . Mažesnėms šeimoms ar gyvenantiems po vieną turėtų užtekti ir 45 cm pločio. Taip pat dar gali būti ir taip vadinamos kompaktinės indaplovės, kurios dažniausiai yra statomos ant spintelių ir pritaikytos plauti nedideliems indų kiekiams. Kitas svarbus dydžio rodiklis yra talpa, matuojama standartiniais indų komplektais. Paprastai talpa svyruoja 6-15 komplektų ribose. Laikoma, kad vieną komplektą sudaro viena gili lėkštė, plokščia lėkštė, desertinė lėkštutė, dubenėlis, puodelis, stiklinė, peilis, šakutė, šaukštas, arbatinis šaukštelis ir šaukštelis desertui. Atkreipiame dėmesį, kad nei puodai, nei keptuvės, nei dideli dubenys neįskaičiuojami į komplektą, todėl jiems išplauti reikės papildomos erdvės. Keturių asmenų šeimai turėtų užtekti 10-12 komplektų talpos indaplovės. Žinoma, daug priklauso ir nuo maisto gaminimo įpročių.
Montavimo tipai
Indaplovės pagal montavimo tipus yra skirstomos į laisvai statomas, dalinai įmontuojamas ir pilnai įmontuojamas. Montavimo tipas yra labiau estetikos elementas, tačiau norėtume atkreipti dėmesį, kad laisvai pastatomos indaplovės yra kiek pigesnės. Kompaktinės taip pat dažniausiai būna tik laisvai statomos.
Energijos klasė
Kaip ir daugelis buitinių technikos prietaisų, indaplovės turi priskirtą energijos klasę. Energijos klasė žymima raidėmis ir gali būti nuo F iki A+++ (didžiausias efektyvumas, t.y. mažiausiai sunaudojama elektros energijos ir vandens. Daugumos šiuolaikinių indaplovių energijos klasė yra nuo A iki A+++ (didžiausias efektyvumas). Kuo energijos klasė aukštesnė, tuo gaminys taupesnis ir draugiškesnis aplinkai, bet dažnai ir brangesnis. Gan dažnai, skaičiuojant vien pinigais, aukštesnė energijos klasė neatsiperka. Energijos klasė paprastai yra nurodoma energijos etiketėse, kuriose be energijos klasės dar yra pateikiama informacija apie vidutinį metinį elektros energijos suvartojimo kiekį bei vidutinį suvartojamo vandens kiekį vienam plovimo ciklui. Taigi, pagal šiuos duomenis galima pasiskaičiuoti ar esate pasirengę ir ar apsimoka mokėti už aukštesnę energijos klasę.
Triukšmingumas
Dar vienas parametras, kurį galima taip pat rasti energijos etiketėse - tai triukšmingumo lygis. Triukšmingumas matuojamas decibelais (db). Indaplovių triukšmingumas svyruoja nuo 37 db iki 55 db. Kuo mažesnis db skaičius, tuo gaminys veikia tyliau. Palyginimui: 30 dB priskiriama lapų čežėjimo garsui, 40 dB – šnabždesio garsui, 50 dB – įprastai kalbai, 60 dB – garsesnei kalbai. Kadangi indaplovės dažniausiai statomos virtuvėje, todėl labai svarbu, kad ji veiktų kuo tyliau ir kuo mažiau trukdytų tiek dieną, tiek naktį.
Varikliai
Indaplovės gali būti su standartiniais ir su inverteriniais varikliais. Nuo variklio kokybės priklauso įrenginio darbo kokybė ir ilgaamžiškumas. Inverteriniai varikliai yra patikimesni, ilgaamžiškesni ir tylesni nei įprastiniai, bet ir brangesni. Jei numatytas biudžetas leidžia, verta rinktis prietaisą su inverteriniu varikliu.
Savybės ir funkcijos
Plačiau apie visas indaplovių savybes galima sužinoti naudojantis Namopi.lt filtru. Atkreipiame dėmesį, kad išsirinkti tinkamą prietaisą gali padėti ir Namopi reitingas. Plačiau apie Namopi reitingą ir kaip jis suteikiamas skaitykite čia.